-تهران - کوی نصر - خیابان علالی غربی (پیروزی) -پلاک ۱۱۵- طبقه دوم - واحد۳ | تلفکس :۹ - ۸۸۴۸۶۷۷۸ | ۸۸۲۵۹۷۹۳ مشاوره رایگان : ۰۹۱۲۱۰۰۱۷۶۳

تلفکس :۹ - ۸۸۴۸۶۷۷۸ | ۸۸۲۵۹۷۹۳ مشاوره رایگان : ۰۹۱۲۱۰۰۱۷۶۳

مشاوره رایگان

۰۹۱۲۱۰۰۱۷۶۳

مقاوم سازی و نوسازی ساختمان ها

مقاوم سازی و نوسازی ساختمان ها

مقاوم‌ سازی ساختمان از طریق بهره‌ وری انرژی می‌تواند هزینه‌های عملیاتی را به ویژه در ساختمان‌های قدیمی کاهش دهد و همچنین به جذب مشتریان و در دست گرفتن  بازار کمک کند.

شنبه 29 اردیبهشت 1397
masoumi
 
مقاوم سازی و نوسازی ساختمان ها نشان‌ دهنده فرصتی برای ارتقای عملکرد انرژی ساختمان‌های تجاری برای زندگی  است. مقاوم سازی ساختمان موجود می‌تواند بسیار مقرون‌ به‌ صرفه‌تر از ساخت یک ساختمان جدید باشد.
مقاوم سازی و نوسازی ساختمان شامل تغییراتی در ساختمان‌های تجاری موجود است که ممکن است بهره‌ وری انرژی را بهبود بخشیده و یا تقاضای انرژی را کاهش دهد. علاوه بر این، اغلب به عنوان زمان مناسب برای تولید پراکنده شده در ساختمان، به کار می روند. از آنجا که ساختمان‌ها مقدار قابل‌ توجهی انرژی ( ۴۰ درصد  انرژی ) را مصرف می‌کنند، به ویژه برای گرمایش و سرمایش ( ۳۲ درصد )، و به این دلیل که مقاوم سازی و  نوسازی آنها اهمیت ویژه ای پیدا میکند. به طور مثال ابعاد منحصر به فرد برای مقاوم‌سازی ساختمان‌های تاریخی و قدیمی باید مورد توجه خاصی قرار گیرد.
 
 
 
مقاوم سازی و نوسازی ساختمان ها

هدف مقاوم سازی و نوسازی ساختمان ها :

مقاوم‌ سازی ساختمان از طریق بهره‌ وری انرژی می‌تواند هزینه‌های عملیاتی را به ویژه در ساختمان‌های قدیمی کاهش دهد و همچنین به جذب مشتریان و در دست گرفتن  بازار کمک کند. انجام مقاوم‌ سازی حفاظت از انرژی برای کاهش مصرف انرژی و هزینه گرمایش، سرمایش و روشنایی ساختمان‌ ها حائزاهمیت است.  اما حفظ انرژی تنها دلیل برای بازسازی ساختمان‌ های موجود نیست. هدف باید ایجاد یک ساختمان با عملکرد بالا با استفاده از فرآیند طراحی یکپارچه باشد، تا پروژه درطول انجام مراحل ، تمام اهداف طراحی کلیدی را تضمین می‌کند. به عنوان مثال، تیم پروژه یکپارچه ممکن است استراتژی طراحی یکسانی را شناسایی کند که اهداف طراحی چند گانه را برآورده می کند.

ما سعی نمودیم مقاله ای تحت عنوان اهمیت و نیاز به مقاوم سازی در ایران در این مبحث بیاوریم. انجام این کار به این معنا خواهد بود که ساخت ساختمان کم‌هزینه‌تر خواهد بود و به یک محیط بهتر، سالمتر و راحتتر برای زندگی و کار کمک خواهد کرد. بهبود کیفیت محیطی داخلی، کاهش نفوذ رطوبت و کاهش قالب به بهبود سلامت و بهره‌وری افراد ساکن در ساختمان منجر خواهد شد . علاوه بر این، هنگام تصمیم‌ گیری درباره یک مقاوم‌سازی یک ساختمان، ارتقا برای دسترسی و امنیت  درهمان زمان را در نظر بگیرید.

مدیریت انرژی :

اداره فن آوری ساختمان منابعی فراهم میکند که به برنامه ریزان، طراحان و مالکان اجازه میدهد تا بر روی اهداف استفاده از انرژی از مراحل برنامه ریزی اولیه از طریق نظارت پس از بهینه سازی تمرکز کنند. راهنماهای تکمیل انرژی پیشرفته، نحوه انجام آنرا به کار می گیرند. نرم افزار مدل سازی انرژی کمک میکند تا مهمترین اقدامات را از طریق شبیه سازی ها شناسایی کند و پورتال فناوری را میتوان برای تصمیم گیری های مبتنی بر حقیقت مستقر در هنگام تکمیل مجدد به آن دسترسی پیدا کرد.

 

مقاوم سازی و نوسازی ساختمان ها

در پایان باید عنوان کرد که طراحی مجدد و تثبیت کننده های بزرگ برای ساختمان های موجود جهت پیاده سازی طرح های پایدار هزینه های عملیات و اثرات زیست محیطی را کاهش می دهد و می تواند سازگاری، دوام و انعطاف پذیری ساختمان را افزایش دهد.

ثبت نظر

ارسال