-تهران - کوی نصر - خیابان علالی غربی (پیروزی) -پلاک ۱۱۵- طبقه دوم - واحد۳ | تلفکس :۹ - ۸۸۴۸۶۷۷۸ | ۸۸۲۵۹۷۹۳ مشاوره رایگان : ۰۹۱۲۱۰۰۱۷۶۳

تلفکس :۹ - ۸۸۴۸۶۷۷۸ | ۸۸۲۵۹۷۹۳ مشاوره رایگان : ۰۹۱۲۱۰۰۱۷۶۳

مشاوره رایگان

۰۹۱۲۱۰۰۱۷۶۳

اف آر پی FRP

اف آر پی FRP

الیاف و مصالح مختلف FRP می‌توانند نوسط روشهای دستی، روش دور پیچی با دستگاه مکانیزه ( ماشینی )، دستگاه آغشته ساز الیاف،  عمل آوری سریع در محل اجرا و یا از طریق روش انتقال تزریق رزین ( Resin Transfer Molding ) بدون نیاز به حفاری ( Trench less ) بر روی المانهای مورد نظر نصب گردد. 

یکی از روش های مقاوم سازی ساختمان با FRP  برای انواع ساختمانها استفاده از الیاف پلیمری می باشد. اف آر پی FRP مخفف Fiber rein force  polymer به معنای فیبرهای پلیمری تقویت شده است . ماده ای کامپوزیتی از ترکیب پلیمر تقویت شده ماتریس همراه الیاف ( fiber) است. عموماً ازالیاف فایبر گلاس یا همان شیش استفاده میکنند، انواع دیگر الیاف کربن و آرامید و بازالت است .هر نوع ماده ی کامپوزیتی کاربرد ویژه ی خود را دارد بنابراین از چندین نوع ماتریس می تواند ساخته شود مثل: پلی استر، vinyl و اپکسی …) که بسته به نوع محصول انتخابی ( توسط مشتری ) با رزین و الیاف ترکیب می شود .

نصب و اجرای مصالح و الیاف اف آر پی FRP : 

الیاف و مصالح مختلف FRPمی‌توانند نوسط روشهای دستی، روش دور پیچی با دستگاه مکانیزه ( ماشینی )، دستگاه آغشته ساز الیاف،  عمل آوری سریع در محل اجرا و یا از طریق روش انتقال تزریق رزین ( Resin Transfer Molding ) بدون نیاز به حفاری ( Trench less ) بر روی المانهای مورد نظر نصب گردد. 

مراحل گام به گام اجرای الیاف اف آر پی FRP  برای تقویت و مقاوم سازی به شرح زیر است:

۱-  آماده سازی سازه مقاوم سازی: قبل از انجام هرگونه تقویت با ورقه های اف آر پی FRP  بایستی درصورت نیاز بتن تخریب شده را جدا کرده و در صورت رسیدن به آرماتور خورده شده اقدامات مربوط به ترمیم آنها یا تعویض آنها را انجام دهیم و سپس با مصالح یکنواخت سطح آنها را بپوشانیم.
۲-  آماده سازی سطح: پس از تعمیر سازه آسیب دیده، سطح آن کاملاً صاف شده و نامنظمی ها و زوایای تند و تیز گوشه ها به وسیله ماسه پاشی Send Blast، ماله، فشار آب  Water Jet یا ساب کاملاً گرد می شود.
۳-  به کار بردن آستری یا پرایمر FRP: برای افزایش چسبندگی و جلوگیری از جدایش ورقه اف آر پی FRP  از لایه چسب یا رزین اپوکسی بین بتن و ورقه، با غلتک یک لایه اپوکسی FRP با لزجت کم به طور موضعی روی سطح موردنظر به عنوان پرایمر می‌مالند.
۴-  بتونه کردن سطح مقاوم سازی: یک لایه چسب FRP با ویسکوزیته بالا برای پرکردن خلل و فرج و فرورفتگیها در محلهای مورد نیاز به کار برده می شود.

چسبندگی مناسب الیاف یا لمینت FRP با اجرای مستقیم مصالح ترمیم بر روی لایه زیرین که به درستی آماده شده است حاصل می‌شود. توضیحات مقدماتی درباره FRP را در مقاله  مقدمه برای اف آر پی (FRP) بخوانید.

ادامه نصب و اجرای مصالح و الیاف اف آر پی FRP : 

۵-  بریدن شیت FRP: بر روی یک سطح تمیز و آماده که عاری از هر گونه آلودگی، چسب و ناصافی است ورقه FRP مطابق مشخصات و جزئیات ارائه شده بریده می شود.
۶-  اشباع کردن الیاف اف آر پی  FRP : در پروژه های بزرگ مقاوم سازی ورقه ها با دستگاههای گرداننده خاص در کارخانه اشباع می شوند و لایه اپوکسی یا ماتریس رزین به آن اضافه می شود و فقط کافی است در محل مورد نظر چسبانده شود ولی در کارهای کوچکتر در محل کارگاه رزین اف آر پی FRP روی سطح مورد نظر مالیده شده سپس ورقه FRP  خشک و بدون چسب بر روی سطح بتن چسبانده می شود.
۷-  کاربرد  مصالح FRP : الیاف را با دقت روی سطح هموار و بدون هیچ گونه آلودگی، حباب هوای محبوس به صورت کاملاً صاف و مستقیم دقیق می چسبانند.
۸-  نظارت بر کنترل کیفیت FRP: در زمان عمل آوری ۲ تا ۶ ساعت بسته به شرایط حاکم، سطح مقاوم سازی شده با اف آر پی FRP چک و کنترل می شوند تا هیچ گونه حباب هوا بین لایه FRP و بتن حبس نشده باشد و خم شدگی یا بیرون زدگی (Sagging) وجود نداشته باشد و ناظرهای تربیت شده ای برای کنترل کیفیت FRP استفاده میشود.
۹-  اطمینان از کیفیت اجرای مقاوم سازی با FRP: گزارش های کنترل کیفیت تهیه شده و به خوبی نگهداری می شوند تا اطمینان از اجرای موفقیت آمیز ترمیم ، تقویت و تعمیر با اف آر پی FRP حاصل شود.
۱۰- لایه رویه FRP : پس از عمل آوری و نظارت بر کیفیت اجرای مقاوم سازی، ورقه های اف آر پی FRP به منظور حفاظت، نگهداری و حفظ زیبایی و معماری با یک لایه بتن رویین یا ماده ای دیگر پوشانده می شوند.

عملیات اجرای اف آر پی FRP بطور خلاصه  به این شرح  است :

پیش از نصب اف آر پی FRP  باید بتن های سست از سطح بتن زدوده گردد. همچنین سطح بتن باید عاری از هرگونه مواد مانع نظیر عایق، رنگ، پلاستر و یا چربی باشد. به منظور تمیز نمودن سطح بتن می توان از روش ساب زدن با دستگاه فرز و یا سند بلاست استفاده نمود. عملیات ساب زدن باید تا جایی ادامه یابد که شیره بتن زدوده و سنگدانه های بتن نمایان گردد. پس از ساب زدن، چنانچه سطح بتن نیاز به ترمیم داشته باشد باید پیش از نصب FRP سطح بتن با مواد مناسب ترمیم گردد. همچنین باید سطح بتن توسط پمپ هوا و یا برس تمیز گردد.

چنانچه از FRP Laminate در اجرا استفاده شود باید سطح نوارها با پارچه آغشته به مواد مخصوصی گردد. چنانچه هوا سرد باشد پیش از نصب اف آر پی FRP  باید سطح بتن گرم گردد. همچنین پس از نصب FRP باید رزین به اندازه ای گرم گردد که دمای آن کمتر از ۱۰ درجه سانتیگراد نباشد. این دما حداقل دما برای عمل آوری و Curing رزین می باشد. همچنین سطح بتن محل نصباف آر پی FRP نباید مرطوب باشد.

نکته مهم در مورد اف آر پی FRP :

پس از نصب FRP در هر پروژه،  انجام تست Pull Off کاملاً ضروری بوده و حتماً باید در فاصله زمانی کمی بعد از نصب انجام شود تا از عملکرد صحیح FRP اطمینان حاصل شود. همانطور که بعد از بتن ریزی لازم است تا نمونه گیری شده و مقاومت بتن مورد آزمایش قرار گیرد. نتایج حاصل از تست Pull Off نشاندهنده کیفیت مصالح  و نصب آن بوده و براساس آن میتوان نسبت به پذیرش یا رد سیستم FRP اقدام کرد. برای اطمینان از مشخصات مکانیکی مصالح اف آر پی FRP می توان از تست کشش الیاف اف آر پی FRP و رزین استفاده نمود. برای کنترل مقاومت کششی بتن و کنترل کیفیت نصب اف آر پی FRP می توان ازتست Pull  off استفاده کرد. بعد از نصب FRP لازم است حتماً تست Pull Off انجام شود تا از عملکرد صحیح اف آر پی FRP اطمینان حاصل شود. همانطور که بعد از بتن ریزی لازم است تا نمونه گیری شده و مقاومت بتن مورد آزمایش قرار گیرد.  

اف آر پی FRP

ثبت نظر

ارسال