-تهران - کوی نصر - خیابان علالی غربی (پیروزی) -پلاک ۱۱۵- طبقه دوم - واحد۳ | تلفکس :۹ - ۸۸۴۸۶۷۷۸ | ۸۸۲۵۹۷۹۳ مشاوره رایگان : ۰۹۱۲۱۰۰۱۷۶۳

تلفکس :۹ - ۸۸۴۸۶۷۷۸ | ۸۸۲۵۹۷۹۳ مشاوره رایگان : ۰۹۱۲۱۰۰۱۷۶۳

مشاوره رایگان

۰۹۱۲۱۰۰۱۷۶۳

درباره شرکت آرین تیس - مقاوم سازی سازه ها

شرکت فنی و مهندسی آرین تیس

شرکت فنی و مهندسی آرین تیس در سال ۱۳۷۹ با هدف مطالعه بر زمین لرزه و اثرات آن بر سازه و مقاوم سازی سازه تأسیس گردید. اهداف اصلی شرکت مطالعه بر روش های نوین مقابله با زلزله و رفتار سازه ها و چگونگی عملکرد سازه در برابر زلزله و به دنبال آن ارائه طرح تقویت جهت سازه های آسیب پذیر می باشد. در ابعاد وسیع تر مطالعه بر مدیریت و کنترل بحران پیش آمده به هنگام وقوع زمین لرزه از برنامه های این شرکت می باشد. در این راستا با جذب کارشناسان نخبه و مجرب و انجام تحقیقات در خصوص متدها و روشهای مقاوم سازی سعی در ارائه راهکارهای مناسب جهت کاهش خسارات و تلفات جانی به هنگام وقوع زمین لرزه شده است.

زمین لرزه :
بدنبال وقوع زمین لرزه بم در سال ۱۳۸۲ و ایجاد تلفات و خسارات سنگین در این شهر با مطالعه بر سازه های فرو ریخته و آسیب دیده شهر و بررسی وضعیت بازماندگان و نجات یافتگان از زیر آوار ایده ایجاد سلولی امن در فضایی از محل سکونت تداعی گردید و منجر به طراحی اتاقی امن در بخشی از واحد مسکونی جهت تأمین امنیت ساکنین آن شد. ایده مذکور در نشریه تخصصی شرکت عمران شهر های جدید (زمستان ۸۲) و متعاقب آن در روزنامه ایران در تاریخ ۸۳/۷/۳۰ چاپ و نیز در سایت گویا به آن اشاره گردید. این طرح در بسیاری از مواقع به هنگام وقوع زمین لرزه بشدت تلفات و صدمات جانی را کاهش خواهد داد و چنانچه سازمانها و دستگاه های دولتی مانند وزارت مسکن و شهرسازی، پژوهشکده بین المللی زلزله و وزارت کشور از این ایده حمایت کرده و آن را در روستاها و شهرها به اجراء در آورند، دیگر شاهد تلفات سنگین به هنگام زمین لرزه مهیب نخواهیم بود. در بخش مدیریت و کنترل بحران به هنگام وقوع زمین لرزه با مطالعه و تحقیق بر آخرین متدهای بکار گرفته شده، ایده هوشمند کردن مناطق مختلف آسیب دیده به جهت امداد رسانی سریع و تشخیص میزان آسیب دیدگی و پهنه بندی میزان آسیب و تلفات ارائه گردیده است. در این روش با ایجاد پایگاه های لرزه نگاری و بکارگیری اپراتورهای مجرب در مناطق مختلف شهرهای بزرگ و در معرض خطر و با استفاده از داده های ماهواره ای، می توان به هنگام وقوع زمین لرزه در شهری مانند تهران بلافاصله نقشه هوشمند شامل پهنیه بندی آسیب وارده به ساختمان ها و طبقه بندی مناطق مختلف شهر در خصوص پراکندگی تلفات را رویت نموده و جهت کمک و امداد رسانی با توجه به اولویت مناطق اقدام نمود.
این نقشه هوشمند با پردازش اطلاعات از قبل جمع آوری شده زیر تهیه می شود :
نقشه تراکم جمعیتی شهر نقشه میزان فرسودگی ابنیه در مناطق مختلف نقشه میزان خط پذیری بخش های مختلف شهر با توجه به گسل هایی که باعث ایجاد زمین لرزه می گردند. ( این روش باعث کاهش تلفات بعد از وقوع زمین لرزه و نجات افراد زنده در زیر آوار می شود ). البته طرح مذکور در سال ۸۶ با نهاد ریاست جمهوری نیز در میان گذاشته شده است. این شرکت همچنین مطالعاتی در خصوص چگونگی مقاوم سازی شریان های حیاتی کشور از جمله خطوط اصلی انتقال گاز صورت داده که در آینده ای نزدیک مطالعات مذکور اعلام خواهد شد.
در حال حاضر :
هم اکنون این شرکت، رفتار و اثر پانل های ۳D پلی استایرن در مقاوم سازی ابنیه را در دست مطالعه داشته و کاربرد آن را جهت تقویت ساختمان های موجود بررسی می نماید. به موازات فعالیت های ذکر شده در حال حاضر پروژه های مقاوم سازی متعددی را در سطح کشور طراحی و اجرا نموده و با نشریات تخصصی مرتبط با فعالیتهای مقاوم سازی و سازه مانند مجله عمران و مقاوم سازی، انجمن بتن ایران و سازمان نظام مهندسی استان تهران همکاری دارد. مدیران این شرکت امیدوارند بتوانند بعنوان عضوی مؤثر راهکارهای نوینی را در بخش تقویت و مقاوم سازی ابنیه و مدیریت بحران ارائه نمایند.
در حال حاضر این شرکت دارای :
گواهی صلاحیت کار از معاونت برنامه ریزی و راهبردی کشور گواهی کیفیت مدیریت ISO 9001 از TUV-Inter-Cert ایتالیا و گواهی استاندارد مدیریت حفاظت و ایمنی کارگاه HSE از ایتالیا می باشد.
فعالیت های عمده شرکت :
طراحی سازه های مقاوم در برابر زلزله – ارزیابی و بهسازی لرزه ای ساختمان های موجود – اجرای مقاوم سازی ابنیه با روش های نوین – اجرای CFRP، GFRP جهت مقاوم سازی ابنیه بتنی – کاشت میلگرد و رول بولت – اسکن میلگرد، تست بتن با روش مخرب و غیر مخرب

گواهینامه ها

گواهینامه بین المللی مدیریت کیفیت ISO 9001

گواهینامه بین المللی مدیریت کیفیت ISO 9001